JONGleren in het verkeer
JONGleren is een educatief programma voor 0-4 jarigen, gericht op professionele opvoeders zoals leidsters van peuterspeelzalen.
Het programma bestaat uit een map met alle nodige informatie en uit voorlichtingsmateriaal. Deze zijn te downloaden van deze pagina.
De map
Deze map bevat alles wat regionale en lokale organisaties nodig hebben om met het programma aan de slag te gaan: een stappenplan, voorbeeldteksten voor brieven, folders en persberichten, een draaiboek voor de voorbereiding en uitvoering van de ouderbijeenkomst, een educatieve DVD voor de ouders en tips voor verkeersactiviteiten met peuters.
Voorlichtingsmateriaal
- gemeentefolder
- ouderbrochure
- affiche
- groeiwijzer
Reacties op het programma
Enkele reacties van ouders en leidsters:
“De ouders konden zich aanvankelijk niet zoveel voorstellen bij verkeerseducatie voor baby’s en peuters. Maar tijdens de informatiebijeenkomst werden ze enthousiast. Ze kregen praktische tips over hoe ze hun kind veilig mee kunnen nemen op de fiets en in de auto en verhelderende informatie over hoe belangrijk het is om zelf het goede voorbeeld te geven in het verkeer.”
“Ik realiseer me nu hoe belangrijk het is om regelmatig lopend op stap te gaan met mijn kinderen.”
“Nuttig om nog eens te horen hoe belangrijk goed voorbeeldgedrag is.”
“Ik zal mijn zoontje vaker zelf laten lopen en fietsen, zodat hij spelenderwijs ervaring op kan doen.”
« terug



