Leren over verkeer 24 - 60 jaar
Van de groep rijbewijsbezitters zou moeten worden verwacht dat zij in de regel de verkeerstaken die nodig zijn voor een veilige verkeersdeelname beheerst. Onder andere uit betrokkenheid bij ongevallen en het veelvuldig overtreden van de verkeersregels, moet men echter concluderen dat deze verwachting lang niet altijd gerechtvaardigd is. Zo is het rijden onder invloed een probleem dat met name in de leeftijdsgroep van 30 à 35 tot 45 à 50 jaar speelt. In Nederland wordt circa 9,8 miljard omgezet aan alcoholische dranken. Hiervan wordt circa 5,5 miljard in de thuissituatie genuttigd en dat gebeurt met name door personen uit de leeftijdsgroep 25 tot 60 jaar. Met andere woorden: verantwoord gastheerschap in de thuissituatie, maar ook een verantwoord eigen gebruik in de thuissituatie is voor deze groep belangrijk.
Ook snelheidsovertredingen komen voor een belangrijk deel voor rekening van de rijbewijsbezitters in deze leeftijdsgroep (en dan met name de mannen die de auto zakelijk gebruiken). Een belangrijke achtergrond van de problemen bij deze groep ervaren bestuurders is de overschatting van de eigen capaciteiten (“Ik heb zoveel ervaring, dat ik best te hard kan rijden, dat ik best wat glazen alcohol kan drinken…”).
Na het behalen van het rijbewijs volgt er (in feite tot de leeftijd van 70 jaar) geen enkel toetsmoment meer, waarin wordt nagegaan of men nog over de benodigde kennis van verkeersregels beschikt en of men de geleerde vaardigheden nog steeds juist toepast. Door het ontbreken van een toetsmoment in deze relatief lange fase in de ‘verkeerscarrière’, ontstaat steeds weer routinematig gedrag. In feite is er dan sprake van overautomatisering van de verkeerstaken, waardoor men niet adequaat reageert op plotselinge confrontaties.
In samenwerking met het bedrijfsleven wordt op dit moment onder de noemer 'Safety Culture' (zie ook veilige bedrijven) gewerkt aan verkeersveiligheid binnen bedrijven. Met behulp van het project 'Safety Culture' wil de overheid een veiligheidscultuur creëren bij transportondernemingen en bij het zakelijk personenverkeer door samen met brancheorganisaties, belangenorganisaties en verzekeraars de kwaliteit binnen de sector, waartoe ook veiligheidsinspanningen horen, zichtbaar te maken.

